Davet Metni

Metni Büyüt Metni Küçült
Saygıdeğer Katılımcılarımız,
 
İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından İZFAŞ organizatörlüğünde bu yıl üçüncüsü 1-3 Kasım 2018 tarihleri arasında “Engelsiz Üretim Modelleri ve İstihdam” ana teması ile düzenlenecek Uluslararası ENGELSİZMİR 2018 Kongresi ve Fuarı'na sizleri davet etmekten memnuniyet duymaktayız.

2013 yılında “Engellilerin Kentsel Sorunları ve Çözümleri” ismiyle düzenlenen ilk kongrenin çıktısı olan “Kırmızı Bayrak” uygulaması Türkiye’de bir ilk olma niteliğini halen korumaktadır. “Engellilerin Sosyal Yaşama Katılımına Yönelik Yerel Politikalar” ismiyle 2016 yılında düzenlenen ikinci kongrenin çıktısı “İzmir Engelli Farkındalık Merkezi”nin de bir başka belediyede benzeri bulunmamaktadır. Başlangıcından bu yana iddialı bir şekilde devam eden Engelsizmir Kongre’sinin üçüncüsü “Engelsiz Üretim Modelleri ve İstihdam” ana teması altında 1-3 Kasım 2018 tarihleri arasında Fuar İzmir’de gerçekleştirilecektir.

Engelsizmir 2018 Kongresi’nin temel amacı, engellilerin istihdamına yönelik engelsiz üretim modellerini, yerel, ulusal ve uluslararası düzeyde uygulanan örnekleri üzerinden inceleyerek, engelsiz üretim modelleri ve istihdam konusundaki farklı ve yararlı uygulamaların İzmir örneğinde hayata geçirilmesinin olanaklarını aramak ve istihdam konusunda da kentte ayrımsız bir yaşamın koşullarını tartışmaya açmaktır. Kongrede  konular Uluslararası ve Ulusal alanda tanınan uzmanların yer alacağı davetli konuşmacılarla, bildiri sunum ve atölyeler şeklinde ele alınacaktır. Türkiye’den ve Dünya'dan alanında uzmanlar, araştırmacılar, uygulamacılar, aileler, öğrenciler, sivil toplum kuruluşları ve yerel yöneticiler kongremize davetlidir.
Kongrede sizleri de aramızda görmek dileğiyle

Saygılarımızla,
ENGELSİZMİR 2018 KONGRESİ YÜRÜTME KURULU


NOT: Kongre katılımcılarına talep etmeleri durumunda davet mektubu gönderilecektir. Bu davet mektubu sadece katılımcıların bağlı bulunduğu kurumlardan izin alabilmesine yardımcı olmak amacı taşımaktadır ve hiç bir konaklama ve yolculuk bedeli taahhüdünde bulunmamakta olup, kongremize katılım ücretsizdir.